Size bir telefon kadar yakınız
0507 204 61 82
31.03.2023
Wisc-r Zeka Testi Eğitimi
Wisc-r Zeka Testi Eğitimi

Wisc-r Zeka Testi EğitimiSon Başvuru Tarihi

Uygulanan 6 sözel, 6 performans olarak 12 adet testten oluşan kişilerin sözel ve performans testlerinin sonuçları ile birlikte kişilerin IQ zekawisc-r eğitimi seviyesini belirlemek adına kullanılan geçerliliği olan ve güvenilirliği bulunan bir test yöntemidir. Bu testi uygulamak isteyen kişilere alması gereken eğitim ise Wisc-r eğitimidir. Bu şekilde Wisc-r eğitim nedir sorusuna bir açıklık getirmiş bulunmaktayız. Bunun yanı sıra şu seviyesinin ölçülmesi profesyonel bir Wisc-r zeka test uygulayıcılığı uzmanlığı gerektirmektedir. Uzman kişinin eline şu zeka testi sonucu doğrultusunda bir data ulaşmaktadır ve bu data üzerinden bireyin zeka testini saptamaktadır. Wisc-r zeka test sertifika programı ile birlikte bu alanda görev yapmak isteyen veya yapacak kişilerin özellikle çocuk gelişimi ve psikoloji alanında uzman birer kişi olmak isteyen katılımcılar ile beraber Wisc-r test eğitimi verilmektedir. Bu eğitime katılan kişiler Wisc-r zeka testini uygulama test sonuçlarını değerlendirebilme ve raporlama konusunda mesleki yeterlilik ve yetkinlik kazanmaktadır. Eğitimin sonunda ise Wisc-r zeka testini uygulayabilme ve Wisc-r zeka testini yorumlayabilme Wisc-r testleri puanlayabilme ve Wisc-r testini raporlayabilme konusunda uzman birer kişi olunmaktadır.

 

Wisc-r Eğitimi Ne İşe Yarar ?

Wisc-r zeka testini veya Wisc-r eğitimini duyan kişilerin kafasında oluşan ilk sorulardan biri olan Wisc-r eğitimi ne işe yarar sorusuna açıklamak getirilebilecek olur ise şöyle denilebilir. Bu eğitim sonucu kişiler artık bir Wisc-r zeka testini tam anlamıyla donanımlı bir şekilde öğrenmiş olurlar ve bunun yanı sıra testi uyguladıkları kişilerin sonuçları doğrultusunda raporlama ve puanlama konusunda da uzman olurlar yani bir nevi Wisc-r eğitimini ve Wisc-r testini uygulamak için gerekli olan eğitimin adıdır. Wisc-r eğitimi alan kişiler bu alanda önemli bir konuma gelmenin yanı sıra kişiler adına da çok değerli bireyler haline gelmektedir çünkü Wisc-r zeka testi kişilerin sözel ve performans değerlerinin ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır.

 

Wisc-r Eğitimi Kimler Alabilir ?

Wisc-r eğitimi kimler alabilir gibi bir soru ile karşılaşıldığı takdirde şu şekilde kimlerin alabileceğini sıralayabiliriz: Psikologlar, sosyologlar, aile danışmanları, sosyal hizmet uzmanları, özel eğitim uzmanları, rehber öğretmenleri, çocuk gelişim uzmanları, PDR, psikolojik danışmanlık ve rehberlik çocuk ve ergen psikiyatristleri, çocuk ve ergen psikiyatristleri, asistanları ve bu alanda eğitimine devam eden üniversite öğrencileri de eğitime katılıp Wisc-r eğitimi alabilmektedir ve eğitim sonunda ise sertifika sahibi olabilmektedirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

0
  0
  Sepetiniz
  Sepetiniz BoşMağazaya Git
  Konuşma Başlat
  Bize Ulaşın
  Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Almak İster misiniz? Konuşma Başlat butonuna tıklayarak hemen bir eğitim danışmanı ile WhatsApp konuşması başlatın.