Size bir telefon kadar yakınız
0507 204 61 82
09.11.2019
ONLİNE MİNNESOTA ÇOK YÖNLÜ KİŞİLİK ENVANTERİ
ONLİNE MİNNESOTA ÇOK YÖNLÜ KİŞİLİK ENVANTERİ

ONLİNE MİNNESOTA ÇOK YÖNLÜ KİŞİLİK ENVANTERİHEMEN SATIN AL!

LÜTFEN ÖDEME YAPMADAN

FORMU DOLDURMAYINIZ.

 

 

MUTLAKA OKUYUNUZ… ONLİNE MİNNESOTA ÇOK YÖNLÜ KİŞİLİK ENVANTERİ SONUÇLAR MAİL YADA POSTA YOLU İLE GÖNDERİLECEKTİR. Bu testte sıra ile numaralanmış 566 tane soru bulacaksınız. Bu test ortalama 40 dakika sürecektir. Her soruyu okuyarak KENDİ DURUMUNUZA GÖRE DOĞRU YA DA YANLIŞ olup olmadığına karar veriniz. Vereceğiniz karara göre her sorunun cevabını DOĞRU yada YANLIŞ’ı işaretleyiniz. Soruya vereceğiniz cevap sizin durumunuza göre doğru veya çoğu zaman doğru ise soru numarasının altındaki seçeneği DOĞRU olanı işaretleyiniz Sorunun cevabı sizin durumunuza göre yanlış veya genel olarak doğru değilse soru numarasının altındaki seçeneği YANLIŞ olanı işaretleyiniz Soru sizin durumunuza uymuyor veya bu konuda bir şey bilmiyorsanız soruyu İŞARETLEMEYİNİZ Kendiniz hakkında kendi düşüncelerinizi bildireceginizi hatırdan çıkarmayınız. Mümkünse bütün soruları cevaplandırmaya çalışınız.

 

MİNNESOTA ÇOK YÖNLÜ KİŞİLİK ENVANTERİ İLE İLGİLİ SIK SORULAN SORULAR.

 • MMPI kişilik testi dünyanın tek ve en güvenilir bilimsel kişilik testidir
 • Kendinizi objektif ve derinlemesine tanımanızı sağlar
 • Psikolojik sorununuzun olup olmadığını tespit eder
 • İşverenseniz işe en uygun personeli en güvenilir şekilde seçmenize olanak tanır
 • Evli ya da evlenmeyi düşünüyorsanız eşinizle evlilik uyumunuzu ölçer

 

Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri – MMPI Çok Yönlü Kişilik Testi Nedir?

MMPI kişilik testi, ilk olarak 1939 yılında yapılmış ve bir çok kişi tarafından çözülmeye başlanmıştır.Geliştirilen bu psikolojik testi bilim adamları zaman içerisinde günün şartlarına göre daha da geliştirilerek bugünkü son halini vermişlerdir. ABD’de Minesota Üniversitesi tarafından geliştirilen ve 566 sorudan oluşan mmpı testi halen dünyanın çeşitli ülkelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Mmpı kişilik testi Amerika’da en sık kullanılan ve araştırma yapılan testlerdendir.Yine birçok Avrupa,Asya ve Güney Amerika ülkesi için standardizasyonu yapılmıştır. MMPI kişilik testi orijinalinden Türkçe’ye çevrildikten sonra Türkiye uyarlaması yapılmış, kişilik testinin güvenirlilik ve geçerlilik çalışması yapılarak ülkemizde de uygulanmaya başlanmıştır. MMPI testi uygulanan bireyin kişilik özelliklerini objektif ve bilimsel kriterler kullanarak ortaya çıkartır. İnternet ortamında yer alan ve hiçbir bilimselliği olmayan kişilik testi adındaki basit testlerle kıyaslanamayacak kadar bilimsel ve objektiftir. Hatta bu alanda kişiliği tespitte kullanılacak en güvenilir geçerli kişilik testi olma özelliğine sahiptir diyebiliriz. Bu kapsamda ve güvenirlilik düzeyinde ülkemizde uygulanan başka bir kişilik testi yoktur.

 

Minnesota çok yönlü kişilik envanteri-MMPI çok yönlü kişilik testi online internet üzerinden ya da e-mail yoluyla uygulanabilmekte midir? 

MMPI kişilik testi online kişilik testi olarak web sitesi üzerinden veya e-mail yoluyla da uygulama imkanına kavuşmuştur. Bireysel olarak ya da işyerleri tarafından site üzerinde test doldurulup sonuç öğrenilebilmektedir.

MMPI testi yapmak uzmanlık gerektirir. İnternetten bulup mmpı testi çözmek ve otomatik sonuç almak boşa vakit geçirmek anlamına gelir. Çünkü mmpi testinin bir psikolog tarafından uygulanması, sonuçlarının standart mmpı değerlendirme programı ve gerektiğinde manuel olarak elle değerlendirilmesi gerekir. sitemiz üzerinden doldurulan testler, uzman Klinik psikologlarımız ve aile Danışmanlarımız tarafından manuel (elle) tek tek değerlendirilip sonucu sizlere mail yada posta yolu ile iletilmektedir.

 

MMPI Kişilik Testi Hangi alanlarda ve kimlere uygulanır?

MMPI kişilik testi birellerin kişisel ve toplumsal uyum düzeylerini değerlendirmeyi hedefleyen bir kişilik testidir. mmpı testinin 10 adet kişilik ve 3 adet de geçerlik alt testi vardır.Yaygın olarak psikiyatri kliniklerinde şu teşhisleri koymada kullanılır: Depresyon, Hipokondriazis(Hastalık hastalığı), Histeri(Konversiyon), Psikotik sapma, Kadınlık-erkeklik(cinsel tercik ve eğilimler), Paranoya(Şüphecilik), Psikasteni(Saplantı-Takıntı), Şizofreni, Hipomani(Duygu durum bozukluğu, öfke patlaması gibi), Sosyal içe dönüklük(çekingenlik).

 

Minnesota çok yönlü kişilik envanteri sorularının (MMPI test soruları) alt testlere göre sayı dağılımları şu şekildedir:

Mmpı testi değerlendirmesi ve mmpı soruları:

 • Hipokondriaziz (hastalık hastalığı): 33 adet soru
 • Depresyon: 60 adet soru
 • Histeri-konversiyon: 60
 • Psikopatik sapma (kişilik bozukluğu): 50
 • Kadınlık-erkeklik (cinsel sapma): 50
 • Paranoya (aşırı şüphecilik): 40
 • Psikasteni (Saplanntı-takıntılı düşünce bozukluğu):48
 • Şizofreni: 78
 • Hipomani(manik bozukluk-aşırı duygu patlamaları): 46
 • Sosyal içe dönüklük (çekingenlik-sosyal fobi durumları): 70
 • Bunların yanısıra mmpı ın güvenirlik alt testlerinde de soru dağılımları şu şekildedir:
 • Yalan ölçeğinde:15
 • Aşırı savunmacı kişilik(düzeltme):30
 • Sıklık yada nadirlik(normalden farklı cevaplar verme sıklığı): 64

 

Minnesota çok yönlü kişilik envanteri (MMPI Kişilik testi) Hastalık tanısı dışında ne için kullanılır?

MMPI çok yönlü kişilik envanteri soruları sadece hastalık veya psikolojik sorun olup olmadığını ölçen bir kişilik analizi testi değildir.MMPI uygulanan kişinin psikolojik sorunlarının olup olmadığının tespitinin dışında genel olarak kişinin nasıl biri olduğunu belirleyebilmekte, test uygulanan kişinin normal kişilik özelliklerini de ortaya çıkartabilmektedir. Bu kapsamda evlenmeyi düşünen çiftlerin evlilik öncesi ve evlilikte kişilik uyumunu belirleyerek birbirine kişilik özellikleri olarak uygunluğunu analiz etmekte, kişilik tipleri ve kişilik bozukluklarını tespitte,ya da işe alımlarda işe uygunluğu anaiz etmekte de kullanılabilmektedir. MMPI psikiyatri kliniklerinde hastalıkların geniş bir yelpazede değerlendirilmesine yardımcı olmak için tasarlanmış bir kişilik testi ve ölçüm aracı olmakla birlikte kişilik özelliklerini de ölçmede etkili olduğu için sıklıkla şu alanlarda da kullanılır: 1-Yüksek öneme sahip ve üst düzey kamu görevlilerinin seçimi, 2-Polis memuru alımları ve birim değişikliklerinde yapılacak seçimler, 3-Nükleer santral personeli, 4-İftaiye personeli, 5-Hava yolları personeli ve pilotlar,hava trafik kontrolörleri, 6-Devlet büyüklerinin koruma ve danışmanları, 7-Cezai ve hukuki ehliyetin olup olmadığına yönelik tespit yapılacak kişiler, 8-Adli yargı adaylarını değerlendirme ve seçme, 9-Bilimsel araştırmalarda. 10-Evlilik öncesi uyum düzeyini belirlemede dünyada güvenle uygulanan bilimsel bir testtir.

 

Minnesota çok yönlü kişilik envanteri (MMPI Kişilik testi) iş yerlerinde hangi amaçla uygulanır? Bu testi uygulayan saygın kuruluşlar var mıdır?

MMPI kişilik testi, işe alımlarda uygulanan testler arasında en güvenilir olanıdır; mmpı testi ayrıca yeni eleman alımlarında ya da mevcut çalışanlar üzerinde kişinin göreve uygunluğunun değerlendirilebilmesi ve gelişim alanlarının belirlenebilmesi amacıyla da büyük şirketler tarafından kullanılmaktadır. İş alımlarında ve mevcut çalışanlar üzerinde mmpı tetsi uygulayan kurumlara örnek olarak Türk Hava Yollarını verebiliriz. Türk Hava Yolları yaptığı basın açıklamasında MMPI testini VIP ve CIP’de çalışan yaklaşık 100 kişiyi kapsayacak envanter çalışmasının, şu ana kadar 60 çalışanda uygulandığını, uygulamanın amacının, hizmet kalitesinin artırılmasında, hizmetlerin çeşitlendirilmesinde ve çalışanların doğru görevlendirilmesinde karar alma ve değerlendirmede yardımcı bir unsur olduğunu bildirmiştir. (10.10.2006 tarihli THY internet sitesinden yapılan basın açıklamasıdır) Yine polis teşkilatı ve askeri kurumlar da zaman zaman mülakatlarında işe alımlarda yapılan testler gibi çeşitli kişilik testleri uygulamaktadır. Kişilik testlerini kullanan diğer büyük holdinglere örnek olarak Sabancı, Eczacıbaşı ve Alarko Holdinkleri örnek verebiliriz. İşe alımlarda çıta yükseliyor (Haber: http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/56452.asp) Büyük grupların işe alımlarında kişilik, yetkinlik ve psikometrik gibi testler uygulanıyor. Büyük şirketlerde işe alımlarda kişilik tiplerini belirlemek için psikolojik testlerden yararlanılıyor. Türkiye‘nin 2 büyüğü Koç ve Sabancı kişilik, Eczacıbaşı yetkinlik testleri ve kişilik envanteri, Alarko da psikometrik testler uyguluyor.

 

MMPI Kişilik testi uygulama ücretleri ne kadardır?

MMPI kişilik testi psikiyatri alanında kullanılan en kapsamlı test olma özelliğinden dolayı yaklaşık 1,5 saatlik mmpı değerlendirmesi ve yorumu gerekir. Bu nedenle Kliniklerde yüzyüze mmpı kişilik testi ücreti için 400-900TL arası fiyatlar uygulanmaktadır. Online mmpı testi uygulamalarında ise bilgisayar teknolojisi kullanıldığı için mmpı değerlendirme 30 dakikaya kadar düşmekte buna bağlı olarak maliyet de azalmakta ve online mmpı uygulama ücreti 200 ila 400 TL arasında fiyatlarla psikologlar tarafından uygulanmaktadır. Biz Tanıtım fiyatı olarak 150 TL belirledik, bu fiyat sadece 1 yıl geçerli olup 1. Yılın sonunda 320 TL ye hizmet vermeye devam edeceğiz.

Step 1 of 11
Örneğin: Evlilik için, işe girmek için, kendimi tanımak için

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 12 YORUM
 1. Ali dedi ki:

  Formu kaydettikten sonra ne oluyo bildirim felan gelcek mi

  1. admin dedi ki:

   Formu doldurduktan sonra ödemeyi yapınca psikologlarımız sonucu yorumlayıp size mail ile göndereceklerdir.

 2. hayat dedi ki:

  test ücretli mi

  1. Kariyer Akademi Adana dedi ki:

   Evet efendim test ücretlidir, ödemeyi ilgili ban numarasına yaptıktan sonra, psikologlarımız testi yorumlayıp, mail ile tarafınıza göndermektedirler.

 3. Zeliha dedi ki:

  İ ban numarasi ne

 4. Ahmet yıldız dedi ki:

  Merhaba ücret ne kadar ?

  1. Kariyer Akademi Adana dedi ki:

   uygulama 100tl
   eğitim 500 tl

 5. İsmail dedi ki:

  Merhaba testi yaptırmak istiyorum online olarak

 6. Gizem dedi ki:

  Sertifika geçerliliği ne kadar sertifika almak istiyorum ücreti ne kadar

 7. Tamer Çoban dedi ki:

  Ödemeyi yaparken açıklama kısmına bir şey yazmamız gerekiyor mu?

  1. Kariyer Akademi Adana dedi ki:

   Merhaba, Arayıp Kontrolünü sağlatınız,

 8. Biray dedi ki:

  Merhaba,test ücreti ne kadar? Toplu test yapımında indirim yapıyor musunuz?

BİR YORUM YAZIN

0
  0
  Sepetiniz
  Sepetiniz BoşMağazaya Git
  Konuşma Başlat
  Bize Ulaşın
  Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Almak İster misiniz? Konuşma Başlat butonuna tıklayarak hemen bir eğitim danışmanı ile WhatsApp konuşması başlatın.