Size bir telefon kadar yakınız
0507 204 61 82
31.01.2023
Şema Terapi Eğitimi Nereden Alınır ?
Şema Terapi Eğitimi Nereden Alınır ?

Şema Terapi Eğitimi Nereden Alınır ?Son Başvuru Tarihi

Yaşanılan olaylar ve bu olayların sonucunda ortaya çıkan duygular psikolojik hastalıklara neden olur. Çocuklukta ve yetişkinlikte yaşanılan travmalar onlarla baş etme biçiminizi etkiler. Herkesin yaşadığı olay ve aşmak zorunda olduğu güçlükler farklıdır. Hayat deneyimi ve kişiliğine göre sorunlarla baş etme şekli farklı olan bireylere şema terapi uygulanır. Şema terapi eğitimi uygulama ve teori ile iç içedir. Kariyer Akademi Adana’da şema terapi eğitimi toplamda 160 saattir. 20 saat süpervizyon ve 40 saat uygulama eğitimlerinden oluşur. Şemanın nasıl çıkarılacağı, uyumsuz şemalar gibi teknik bilgiler öğrenirsiniz. Bunun yanında size verilen eğitimle şema odaklı vaka çalışması yaparsınız.

Şema Terapi Testi Nedir?

Şema terapi testi ile uyumsuz şemaların bozularak yeni şemaların oluşturulması mümkündür. Şema terapi testi nedir araştırması arttıkça bu konuya daha fazla ilgi duyulmuştur. Şema terapi testi 90 maddeden oluşan bir testtir. 5 farklı seçenek içinden kendinize uygun olanı seçersiniz. 90 soru sonunda şemanız ortaya çıkar. Şema oluşturuldukça psikolojik hastalıklara yatkınlığınız da ortaya çıkar.
Şema terapi testi sadece sizinle değil ebeveynleriniz ve çevrenizdekilerle ilişkilerinizi de gözden geçirir. Bir işi yaparken, hayatınızı yaşarken karşı taraftan gelen tepkiler, kendinizi nasıl hissettiğiniz şemanızı oluşturur.

Uluslararası Şema Terapi Sertifikası

Şema terapi, bilişsel terapi ile birlikte ilerler. Şema terapi eğitimi içerisinde davranışsal örüntü bozma ve motivasyon dersleri de vardır. Davranışsal örüntü bozulduğu sürece psikolojik olarak rahatlamak mümkün olacaktır. Kariyer Akademi Adana, uluslararası şema terapi sertifikası almak isteyenlerin eğitim alması gereken kurslardandır. Uluslararası şema terapi sertifikası yurt dışı kariyer planlamasında kullanılır. e-devlet görünürlüğü olan sertifikalardan olup dilediğinizde kullanırsınız.

Şema Terapisini Kimler Yapabilir?

Şema terapisini kimler yapabilir bilirseniz doğru kişilere başvurabilirsiniz. Şema terapisi, bir tür psikoterapi yöntemidir. Psikoterapi yöntemleri akıl ve ruh sağlığı uzmanlarınca kullanılabilir. O sebeple şema terapisi ve şema terapi testi şu kişilerce yapılır;

 • Psikolog
 • Psikiyatr
 • Psikolojik danışman
 • Doktor
 • PDR yüksek lisansı yapanlar
 • Psikiyatri hemşiresi
 • Klinik psikoloji veya psikoloji yüksek lisansı yapanlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

0
  0
  Sepetiniz
  Sepetiniz BoşMağazaya Git
  Konuşma Başlat
  Bize Ulaşın
  Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Almak İster misiniz? Konuşma Başlat butonuna tıklayarak hemen bir eğitim danışmanı ile WhatsApp konuşması başlatın.