Size bir telefon kadar yakınız
0507 204 61 82
01.03.2023
Satranç Eğitmenliği Sertifikası
Satranç Eğitmenliği Sertifikası

Satranç Eğitmenliği SertifikasıSon Başvuru Tarihi

Satranç Eğitmeni Olma Şartları Nedir?

Satranç Eğitmenliği SertifikasıSatranç eğitmeni olma şartları nelerdir? Satranç eğitmenliği sertifikası adına satranç eğitmenliği olma şartları nelerdir sorusu oldukça sorun sık bir şekilde sorulan bir sorudur. Satranç eğitmeni olma adına kişilerin satranç eğitmenliği eğitim sertifika kurslarına başarılı bir şekilde tamamlaması ve buradan sertifika sahibi olması gerekmektedir. Bu sertifikayla beraber kişiler satranç eğitmeni olabilir. Peki satranç eğitmenliği eğitim sertifika kursu nedir? Satranç eğitmenliği sertifika programına kişiler katılarak hem temel düzey standardında satrancı öğrenebilir hem de kurs sonunda alınacak sertifika ile beraber satranç eğitmeni unvanı dağılmış olur.

Katılım sağlayacağına satranç eğitmenliği kursu sonlarında satranç eğitmenliği sertifikası Milli Eğitim Bakanlığı kurumları içerisinde de geçerliliği bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı içerisinde kişiler egzersiz ve kurs açılabilmektedir ve özel kurumlarda ise eğitmenlik adı altında çalışabilme imkanına sahiptir. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlar içerisinde 2010 / 49 sayılı ders dışı egzersiz çalışmaları yönetmeliği çerçevesinde çocuk kulübü saatlerinde kurs egzersiz eğitim dersleri açabilir ve eğitiminizi belgelendirmek adına eğitmenlik veya öğretmenlik yapabilirsiniz. Destekleme veya yetiştirme kursları da açabilir ve eğitiminizi belgelendirmek adına eğitmenlik veya öğretmenlik yapabilirsiniz.

Satranç eğitmenliği eğitimi sertifika dersleri ise Milli Eğitim Bakanlığı talim terbiye kurulu 2010 / 49 sayılı genelge kapsamı içerisinde satranç başlığına uygun bir şekilde verilmektedir. Satranç eğitmenlik sertifikası üniversite onaylı olduğu takdirde genel de içerisindeki niteliklerde alan öğretmeninin bulunmaması halinde alana yetkinliği belge ile kanıtlayan bilen öğretmenlerce kurs açılabilir. Söylemince Milli Eğitim Bakanlığı’nda geçerlidir ve egzersiz açılabilmektedir.

 

En İyi Satranç Eğitmenlik Eğitimi Nereden Alınır?

En iyi satranç eğitmenlik eğitimi nereden alınır en iyi satranç eğitmenlik eğitimini almak adına kişilere kendileri adına en kaliteli kurumu bulması gerekmektedir bu kurumlar içerisinde genel başlıklar olarak sıralayacak olursak: Üniversite onaylı uzmanlar tarafından hazırlanmış bir program dahilinde eğitim veren kurumlar sizin adınıza oldukça kaliteli bir eğitim verdikleri söylenebilir. Bu çerçevede kişiler satranç eğitmenliği eğitimine en iyi alacakları kurumu kendileri adına belirleyebilirler.

 

Satranç Eğitmenliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Satranç eğitmenliği sertifikası nasıl alınır satranç eğitmenliği sertifikası eğitim kurumları üzerinden alınabilmektedir. Eğitim kurumları üzerinden eğitim alan kişiler eğitimin sonunda sertifika alabilmek adına karşılarına çıkan sınavı başarılı bir şekilde tamamladıkları takdirde sertifika sahibi olabilmektedirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

0
  0
  Sepetiniz
  Sepetiniz BoşMağazaya Git
  Konuşma Başlat
  Bize Ulaşın
  Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Almak İster misiniz? Konuşma Başlat butonuna tıklayarak hemen bir eğitim danışmanı ile WhatsApp konuşması başlatın.