Size bir telefon kadar yakınız
0507 204 61 82
03.02.2023
Psikanalitik Psikoterapi Nedir ?
Psikanalitik Psikoterapi Nedir ?

Psikanalitik Psikoterapi Nedir ?Son Başvuru Tarihi

Psikanalitik psikoterapi, ruh sağlığı hakkında geniş bilgi sahibi olmak için bilinçaltını kullanır. Geçmeyen huzursuzluk ve mutsuzlukların temelinde çok öncesinde yaşanılan gerçekler olduğuna inanılır. Yaşanılan duygular dışa vurulmasa da bir yerde saklanır ve ortaya çıkacağı günü bekler. Olaylar karşısında tepkisiz kalınması etkilenmediğinizi göstermez. Terapi bunların ortaya çıkmasında etkilidir.
Bu terapi, uç duyguların teşhisinde çok sık kullanılır. Nevrotik hastalıklarda ve duygusal hezeyanlarda bu terapi aydınlatıcıdır. Bilinçaltının yüklendiği duygular ve davranışlar sonucu hissedilenler bir süre sonra yüzeye çıkmaya mahkumdur. Ruh sağlığı uzmanları geniş çağlı araştırma yaparken bu terapiyi de kullanır. Diğer kuramlara göre daha soyut kaldığından çalışma yapılması için iyi bir eğitim alınmalıdır.

Terapi uzmanlık gerektiren alan olduğundan bu alanda ciddi donanımlara sahip olmak gerekir. Freud, ölünceye kadar psikanalitik psikoterapi alanında ciddi sayıda vaka incelemesi yapmıştır. Günümüze ulaşan bilgiler bu ışıkta ilerlese de tek başına derinliği olan çok önemli bir kuramdır.

Psikanalitik Psikoterapi Nedir?

Psikanalitik psikoterapi nedir ve ne şekilde uygulanır öğrenmek isteyen ruh sağlığı uzmanları Kariyer Akademi Adana ile görüşebilir. Terapi nasıl yapılır ve terapilerde neler kullanılır öğrenebilirsiniz. Kuramlar ve psikoterapi teknikleri doğru şekilde kullanıldığında sonuç verir. Danışan ile yapılan görüşmeden sonuç almak için bilinçaltına inmek gerekir.

Psikanalitik psikoterapi nedir konusu kadar terapi nasıl yapılır öğrenilmelidir. OKB, anksiyete, şizofreni ve depresyon gibi ruhsal hastalıklarda ciddi ilerleme kaydeden tekniktir. Uzman olmak ve terapi eğitimlerini seanslarda kullanabilmek için en iyi eğitimi almak gereklidir.

 

Nasıl Yapılır?

Terapi nasıl yapılır konusuna eğilmek gerekir. Psikanalitik psikoterapi eğitimlerinde danışanın iç dünyasına nasıl inileceği öğretilir. Geçmişinde yaşadığı ve çok etkilendiği olaylar ile günümüze kadar yaşadığı olaylar incelenir. Duygular ve davranışlar üzerinden çıkarımda bulunulur.

Kimler Yapabilir?

Terapi eğitimi alacaklar olabilir. Bu kişiler terapiyi kimler yapabilir merak eder. Psikanalitik psikoterapiyi yapacaklar terapi eğitimi alabilir.Sizler de bu eğitim hakkında merak ettiğiniz konular var ise hemen eğitim danışmanlarımıza danışabilirsiniz. Bu terapi eğitimine katılabilecek meslek gruplarını aşağıda belirtiyoruz; 

 • Psikolog
 • Psikolojik danışman
 • Psikiyatr
 • Psikoterapist
 • Doktor
 • Psikoloji veya klinik psikoloji yüksek lisansı yapmış kişiler
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

0
  0
  Sepetiniz
  Sepetiniz BoşMağazaya Git
  Konuşma Başlat
  Bize Ulaşın
  Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Almak İster misiniz? Konuşma Başlat butonuna tıklayarak hemen bir eğitim danışmanı ile WhatsApp konuşması başlatın.