Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası » Adana Kariyer Akademi
Size bir telefon kadar yakınız
+90 (322) 458 0 458
Dil Seçin
tr

Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası

982 görüntülenme
Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası

ÖĞRENCİ BARINMA HİZMETLERİ YÖNETİCİLİĞİ KURS PROGRAMI

Örgün Eğitim Tarihleri: 09-10-11-12-13-14 HAZİRAN 2018

Saatleri: 09:00 ile  17:00 Arası

PROGRAMIN ADI : Öğrenci Barınma Hizmetleri Yöneticiliği Kurs Programı

PROGRAMIN DAYANAĞI:

5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 14/08/2015 gün ve 72 sayılı Özel Çeşitli Kurslar Çerçeve Programına dayanılarak hazırlanmıştır.

PROGRAMIN SEVİYESİ: En az lisans mezunu bireyler için hazırlanmıştır.

PROGRAMIN AMAÇLARI: Bu program ile kursiyerlerin;

  1. Barınma hizmetiyle ilgili mevzuat(özel öğretim kurumları mevzuatı, iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı, yangın mevzuatı ve konaklama pansiyon mevzuatı) bilgisine sahip olmaları, 2. Etkili liderlik ve iletişim becerisi göstermeleri, 3. Kriz ve riskleri yöneterek oluşabilecek sorunları engellemeleri, 4. Personel iş ve işlemlerini yürütmeleri, 5. Öğrenci iş ve işlemlerini yönetmeleri, 6. Kurumun reklam ve ilan işlerini mevzuata uygun olarak gerçekleştirmeleri, 7. Personel iş planı hazırlamaları, 8. Sosyal etkinlikleri planlamaları, 9. Barınma hizmetini mevzuata uygun olarak yürütmeleri, 10. Sağlıklı beslenme hizmeti sunulabilmesi için gerekli önlemleri almaları, 11. Kurumda temiz ve hijyenik bir ortamın oluşmasını sağlamaları, 12. Kişisel bakım kurallarını bilerek kurumda kişisel bakım için gerekli ortamları oluşturmaları 13. Yönetimi açısından güvenlik (iş sağlığı ve iş güvenliği, kurum içi ve çevre güvenliği, yangın ve deprem güvenliği) kurallarını uygulamaları, 14. Sigorta iş ve işlemlerini yapmaları, 15. Çocuk, ergen ve genç psikolojisini kavramaları, 16. Çocuk, ergen ve genç etkili iletişim kurmaları, 17. Aile ile iş birliği yaparak etkili iletişim kurmaları, 18. Kurumda rehberlik hizmetlerinin etkili bir şekilde yürütülebilmesi için gerekli önlemleri almaları, 19. Kurumda öğrenciler için eğitim ve sosyal etkinlik alanlarının düzenlenmesi 20. Protokol kurallarını açıklamaları, 21. Resmî yazışmaları yazışma kurallarına uygun olarak gerçekleştirmeleri, 22. e-yurt modülünü etkin şekilde kullanmaları, 23. Adabı muaşerete uygun davranış sergilemeleri, 24. Mesleki etik kurallarına uymaları, 25. Yönetim becerilerini sürekli geliştirmeye istekli olmaları beklenmektedir.

PROGRAMIN UYGULANMASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMALAR

  1. Bu program; Millî Eğitim Bakanlığına bağlı faaliyette bulunan barınma merkezleri yönetici adayları için hazırlanmıştır. Program ile yönetici adaylarının barınma hizmetleriyle ilgili; mevzuat, yönetim, beslenme ve barınma hizmetleri, güvenlik, çocuk, ergen, genç ve aile, protokol ve yazışma kuralları, e-yurt modülü, mesleki gelişim, adap ve etik kuralları konularına ilişkin bilgi, beceri ve tutum geliştirilmesi hedeflenmiştir. 2. Program uygulanmasında; anlatım, problem çözme, soru-cevap ve yaparak yaşayarak öğrenme yöntem ve teknikleri uygulanacaktır. 3. Kursiyerlerin öğrenme süreçleri periyodik olarak takip edilecek, öğrenme eksiklikleri varsa tespit edilip telafi yoluna gidilecektir. 4. Eğitim faaliyetlerinin yürütülebilmesi için kursta; mevzuat ve sigorta bilgisi için Hukuk alanında lisans mezunu bir (1), yönetim, protokol ve yazışma kuralları konuları için Eğitim Yönetimi ve Denetimi ve İşletme alanında en az lisans mezunu bir (1), çocuk, ergen, genç ve aile, mesleki gelişim adap ve etik konuları için Psikoloji Bölümü ve Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında en az lisans mezunu bir (1), e-yurt modülü konuları için Bilgisayar ve Bilişim Teknolojileri alanı en az lisans mezunu bir (1), barınma ve beslenme hizmetleri konuları için Aile Tüketici Bilimleri, Ev Ekonomisi ve Aile Ekonomisi ve Beslenme alanı en az lisans mezunu bir (1), güvenlik konuları için İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlık Belgesine sahip en az lisans mezunu bir (1) eğiticinin görevlendirilmesi gerekmektedir.

PROGRAMIN SÜRESİ:

Program Günlük 8 Ders Saati olarak hazırlanmış olup 17 gün sürmektedir.

Toplam: 130 Saat. Eğitimin 90 Saati Uzaktan Eğitim Sistemi İle verilecek olup kalan 40 saati Örgün Yüzyüze yapılacaktır.

ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME İLE İLGİLİ ESASLAR

Kurs süresince kursiyerlerin gelişimini izlemeye yönelik izleme sınavları yapılacaktır. Ayrıca kurs sonunda kurs bitirme sınavı yapılacaktır. Kurs bitirme sınavı 100 üzerinden değerlendirilerek bu sınavdan 80 ve üzeri alan adaylar başarılı sayılacaktır.

PROGRAMIN UYGULANMASINDA KULLANILACAK ÖĞRETİM ARAÇ–GEREÇLERİ

  • Taşınabilir Bilgisayar
  • Projeksiyon
  • Projeksiyon Perdesi
  • Sunum Kumandası
  • Görüntü ve Ses Sistemi
  • Eğitici Ders Notları

Öğrenci Hizmetleri

 

Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası Eğitimimiz; 17.11.2017 tarihinde 35235946-410.08-E19551631 Sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları tarafından Konu: Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası başlıklı yazısı ile üniversitelere de eğitimi verme hakkı veren yazı kapsamında anlaşmalı olduğumuz üniversiteler tarafından verilmektedir.

Öğrenci Hizmetleri
Öğrenci Hizmetleri
Öğrenci Hizmetleri
Öğrenci Hizmetleri
Öğrenci Hizmetleri
Öğrenci Hizmetleri
Öğrenci Hizmetleri

Whatsapp’tan Soru Sormak için!

Whatsapp’tan Soru Sormak için! Hemen tıkla

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

WhatsApp ile Görüşme Başlat