Size bir telefon kadar yakınız
0507 204 61 82
28.04.2023
Masal Terapisi Eğitimi Uzaktan Eğitim
Masal Terapisi Eğitimi Uzaktan Eğitim

Masal Terapisi Eğitimi Uzaktan EğitimSon Başvuru Tarihi

Masal terapisi hikaye ve masalların terapötik özelliğinin kullanılarak çocukların ve yetişkinlerin tedavi edilmesidir. Masal terapisi tekniğine uygun şekilde yapıldığında etkili sonuçlar verir. Yanlış teknik ve yöntem ile doğru sonuca ulaşmak mümkün değildir. Çocuğa mesaj verileceği, kendini ifade etmesinin isteneceği aşamayı bilmek için iyi bir masal terapisi eğitimi almalıdır.
Masal terapisi eğitimi alırken terapide kullanılacak farklı teknikler eğitim içerisinde anlatılır. Çok bilinen bir masalı yeni baştan yazma, sonunu farklı tamamlama veya karakterleri konuşturma gibi yöntemler kullanılır. Çocukta gözlemlenen davranışlara göre yöntem seçilir. Masal terapisti, bilgi ve tecrübesi ile çocukta hangi yöntemin etkili olacağını anlar ve uygular. Masal terapisi eğitimi sadece çocuklarda işe yaramaz. Bazen yetişkinlerde de masal terapisi kullanılabilir. Yetişkinlerde kullanılacak teknik değişeceğinden en iyi masal terapisi eğitimi alınarak terapilerde yararlanılır.

Masal Terapi Eğitimi Nasıl Alınır ?

Masal terapisti olacaklar öncelikle masal terapi eğitimi nedir ve kazanımları nelerdir bilmelidir. Bu terapi eğitimi, çocuğun nasıl daha iyi kendini ifade edebileceğini anlatır. Çocukların bilişsel becerilerini ve ifade yeteneklerini tespitte de kullanılır. Masal terapisi eğitimi nedir konusundan daha önemlisi eğitimin nereden alınması gerektiğidir. En iyi masal terapisi, anlaşmalı üniversite onaylı masal terapisi sertifikası veren Kariyer Akademi Adana’dan alınabilir. İyi bir eğitim danışmanlık hizmetinin kalitesini de etkiler. Masal terapi eğitimi sertifikası uluslararası akreditasyona da sahiptir.

Masal Terapisti İmkanları 

Masal terapisti olmak isteyen akıl ve ruh sağlığı uzmanları masal terapi eğitimi alabilir. Masal terapisti nasıl olunur bilinirse eğitim merkezinin en iyisi seçilir. Bu eğitimi alma yeterliliği olanlar sertifika sınavını geçtikten sonra masal terapisti unvanı alır. Hikaye ve masal anlatıcılığı eğitimi ile masal terapi eğitimi karıştırılmamalıdır. Eğitimcilerin, öğretmenlerin ve diğer meslek grupları bu eğitimi alamaz. Akıl ve ruh sağlığı uzmanı olmak masal terapisti olmanın ilk şartıdır. Sizler de bu sertifikaya sahip olmak için bize ulaşabilirsiniz.

 

Masal Terapisi Eğitimini Kimler Alabilir?

Masal terapisi eğitimini kimler alabilir sorusunun cevabı;

 • Psikolog
 • Psikolojik danışman
 • Aile danışmanı
  Psikiyatr
 • Klinik psikoloji, psikoloji alanında yüksek lisans yapan ve farklı bölümlerden mezun kişiler

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

0
  0
  Sepetiniz
  Sepetiniz BoşMağazaya Git
  Konuşma Başlat
  Bize Ulaşın
  Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Almak İster misiniz? Konuşma Başlat butonuna tıklayarak hemen bir eğitim danışmanı ile WhatsApp konuşması başlatın.