Size bir telefon kadar yakınız
0507 204 61 82
06.03.2023
Kum Terapisi Eğitimi Sertifikası Nereden Alabilirim ?
Kum Terapisi Eğitimi Sertifikası Nereden Alabilirim ?

Kum Terapisi Eğitimi Sertifikası Nereden Alabilirim ?Son Başvuru Tarihi

Çocuklarda ve bazı yetişkinlerde kum terapisi başarı oranı yüksek tekniklerdendir. Ruh sağlığı uzmanları kum terapisi ile kendini ifade etmekte güçlük çekenleri çok daha iyi algılamayı başarmıştır. Çocuğun göstermediği ve sakladığı duygular kum terapisi ile açığa çıkarılır. Kum terapisi eğitimi alınan ruh sağlığı uzmanlarınca terapi başarılı ilerler.

Kum Terapisi Nedir?

Kum terapisi nedir ve ne işe yarar gibi soruların cevabının aranması doğaldır. Kum ile nasıl terapi yapılacağı ve ne gibi kazanımlarınınkum terapisi sertifika eğitimi olacağı merak edilir. Kum terapisi nedir diye araştıranlar terapilerde gerçek kumun kullanılıp kullanılmadığını merak eder. Burada gerçek kum kullanılır ve terapinin büyük parçasıdır. İnce taneli ve açık renkli kum, çocuğun duygularına ulaşmak için araçtır.
Kumun kaygan ve akışkan yapısı çocuklarda yalınlığı ortaya çıkarır. Kum terapisi bir tür oyun olarak da görülebilir. Kum üzerinde çeşitli oyuncaklar ve nesneler ile oyun kurulur. Çocuğun hissettiklerini ve yaşadıklarını anlatması için kum ve oyuncak düzeneği kullanılır. Kum üzerinde bulunan hayvanlar ve nesneler belli yerde konumlandırılır. Sonrasında terapistin gözlemleri ve yönlendirmesi ile terapi şekillenir.

Online Kum Terapisi Eğitimi

Online kum terapisi eğitimi verilirken A-senkron video, uygulama videoları ve süpervizyon kullanılır. Derslere dilediğiniz zaman katılıp canlı ders de alabilirsiniz. Kumun terapötik etkisi ile oyuncaklar konuşturulur. Online kum terapisi eğitimi hazırlanırken yüz yüze eğitimi aratmayacak içerikler ve videolar hazırlanır. Oturduğunuz yerde sınıftaymışçasına çalışabilirsiniz. Dersler gibi sertifika sınavına da online girersiniz.

Online kum terapisi eğitimi sonunda kum terapisi sertifikası alırsınız. Anlaşmalı Üniversite onaylı kum terapisi eğitimi sertifikası mesleğinizi en iyi şekilde yapmanızı sağlar. e-devlet görünürlüğü olan sertifikadır ve başvurularda da yeteneklerinizi gösterir.

Kum Terapisi Sertifikasını Alma Şartları

Kum terapisi sertifikasını alma şartları araştırıldığında çocuklarla yakından ilgilenen mesleklerce kullanılabileceğini görürsünüz. Akıl ve ruh sağlığı uzmanları seanslarda kum terapisini kullanabilir. Kum terapisi sertifikasını alma şartları basittir. İsteyen herkes kum terapisi sertifikası alabilir.
Öğretmen
Akıl ve ruh sağlığı uzmanları
Çocuk gelişimi mezunları
Sosyolog
Sosyal hizmet uzmanları
Herkes

 

Bu eğitime sahip olmak için hemen şimdi bize ulaşın :  https://www.kariyerakademiadana.com/kum-terapisi-uygulayici-egitimi/

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

0
  0
  Sepetiniz
  Sepetiniz BoşMağazaya Git
  Konuşma Başlat
  Bize Ulaşın
  Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Almak İster misiniz? Konuşma Başlat butonuna tıklayarak hemen bir eğitim danışmanı ile WhatsApp konuşması başlatın.