Size bir telefon kadar yakınız
0507 204 61 82
24.04.2022
Hasta Yaşlı Bakım Sertifikası
Hasta Yaşlı Bakım Sertifikası

Hasta Yaşlı Bakım SertifikasıSon Başvuru Tarihi

HASTA YAŞLI BAKIMI EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞINDA GEÇERLİ EĞİTİM VE SERTİFİKA

EN HIZLI EĞİTİM VE EN HIZLI SERTİFİKA ALMA İMKANI

Hemen Satın Al, Eğitimin Hemen Başlasın, En Uygun Fiyattan Yararlan.

  

SERTİFİKA ÜNİVERSİTE TARAFINDAN VERİLECEK OLUP, AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI VE HASTA YAŞLI BAKIM MERKEZLERİNDE GEÇERLİDİR.

 • Hasta Yaşlı Bakım Eğitimi Süresi: 560 saat online eğitim ve sertifika
 • Hasta Yaşlı Bakım Eğitim Belgesi: Anlaşmalı Üniversite Onaylı Sertifika
 • Hasta Yaşlı Bakım Eğitim Saati: Dilediğiniz saatte İnternet başından
 • Hasta Yaşlı Bakım Eğitim Tarihi: her ayın ilk günü başlar
 • Hasta Yaşlı Bakım Eğitim Yeri: Kariyer Polikliniği Uzaktan Eğitim Sayfası
 • Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt İçin: 0322 234 9 234 & 0507 204 61 82 – 83

 

Hasta Yaşlı Bakım Sertifikası

           Yaşlılık hayatın olağan bir sürecidir. Yaşlılık engellenemese de yaşlanma ve yaşlılıklardan kaynaklanan sağlık problemlerinin uzman bakıcılar tarafından kontrolünün sağlanması yaşlılık sürecinin rahat ve konforlu geçmesini sağlar. Değişen hayat standartları gereği, kadınlar da iş hayatına atılmak zorunda kalmıştır. Bu nedenle, evde yaşlılarımıza ve hastalarımıza bakacak bir bayanı her zaman bulamayabiliriz. Aslında, Yaşlı ve hasta bakımı ciddi bir profesyonel bir hizmet alımını gerektirse de ülkemizin maddi kısıtlılığı nedeniyle, insanlar aile büyüklerine kendileri bakmaktadır.

           Felç, kanser, alzhemir gibi yatalak ve bakıma muhtaç ve kontrol edilmesi gereken yaşlı hastaların mutlaka ama mutlaka alanında uzman , deneyimli hasta ve yaşlı bakıcısı kişiler tarafından bakımları yapılmalıdır.

           Hasta bakımı da en az yaşlı hastaların bakımı kadar zor bir meslektir. Hasta bakımı hizmetinin alınmasının şart olduğu durumlar, felçli her yaştan insanlar, kaza geçirenler, yatalak olanlar, ve diyalize giden hastalar olarak şimdilik sınırlandırabiliriz.

Hasta ve Yaşlı Bakımı İstihdam Olanakları

Hasta- Yaşlı Bakım Sertifikası olan kişiler huzurevlerinde, bakımevlerinde, Evde hasta bakıcılığı ve hastanelerde çalışma imkanları sunulmaktadır.

Eğitimin Süresi: Eğitim Toplam 560 Saattir.

Meslek Tanımı

Hasta Bakımı Elemanı : Hasta bakımı elemanının sahip olması gereken iletişim, temel sağlık ve hasta bakım hizmetleri ile ilgili yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır. Hasta Yaşlı Bakımı Eğitimi alanlar bilim ve teknolojinin tüm verilerinden yararlanarak, ev ve kurumlarda kendi sorumluluklarının bilinci altında; hasta kişilerin bakım ve danışmanlığı, vücut temizliği, sağlık personeli tarafından önerilen ilaçların kullanılması ve tespit edilen nefes, hareket çalışmaları, beslenmeleri, hasta kişilerin kişisel ve sosyal sorunlarının çözümünde yardımcı olan, alanıyla ilgili araç ve gereçleri yerinde ve zamanında kullanabilen elemandır.

Yaşlı Bakımı Elemanı : Yaşlı bakımı elemanının sahip olması gereke iletişim, temel sağlık, vücut mekaniği ve yaşlının bakımı ile ilgili yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır. Hasta Yaşlı Bakımı Eğitimi alanlar bilim ve teknolojinin tüm verilerinden yararlanarak, ev ve kurumlarda kendi sorumluluklarının bilinci altında; yaşlı kişilerin bakım ve danışmanlığı, vücut temizliği, sağlık personeli tarafından önerilen ilaçların kullanılması ve tespit edilen nefes, hareket çalışmaları, beslenmeleri, yaşlı kişilerin kişisel ve sosyal sorunlarının çözümünde yardımcı olan, alanıyla ilgili araç ve gereçleri yerinde ve zamanında kullanabilme becerisine sahip nitelikte kişiler olarak mezun olurlar.

Eğitim Süresi ve Şekli

Hasta Yaşlı Bakımı Eğitimi, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve dökümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Kimler Katılabilir?

Eğitime katılmak için ön koşul bulunmamaktadır. Eğitime dileyen herkes katılabilir ve sertifika sahibi olabilir.


Eğitim Başvuru Formu

Eğitim Kayıt Formu

Lütfen formu eksiksiz doldurun.

Kişisel Bilgiler

Eğitim Durumunuz

Lütfen bölümünüzü giriniz

Lütfen bölümünüzü giriniz

İstediğiniz eğitim?

Bize iletmek istediğiniz?

Eğitim için gerekli olan;

Kimlik Fotokopisi ve Diploma Fotokopisini
0 507 204 61 82 numaralı telefona
Whatsapp üzerinden gönderebilirsiniz.

1- Kariyer Akademi yönetimi gereken durumlarda program saatlerinde değişiklik yapabilir; değişiklikler katılımcıya önceden bildirilecektir.
2-Katılımcıların kayıt olup ödeme yaptıktan sonra programa devam etmemeleri halinde ücret iadesi yapılmaz ve ücretin tamamı tahsis edilir.
3- Tüm programlarda %80 katılım zorunluluğu olup, bu şartı yerine getirmeyen katılımcılara sertifika verilmemektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. LEYLA dedi ki:

  merhaba hasta bakım elemanı olarak başvurduğum hastane bu eğitimi almış olmamı yalnızca bu sertifika ile işe başlayabileceğimi söyledi. eğitimi aldıktan sonra sertifikamı çabucak gönderdiğiniz için teşekkür ederim .işe başladım sayenizde .

BİR YORUM YAZIN

0
  0
  Sepetiniz
  Sepetiniz BoşMağazaya Git
  Konuşma Başlat
  Bize Ulaşın
  Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Almak İster misiniz? Konuşma Başlat butonuna tıklayarak hemen bir eğitim danışmanı ile WhatsApp konuşması başlatın.