Size bir telefon kadar yakınız
0507 204 61 82
25.01.2023
Gölge Öğretmen Eğitimi Nasıl Alınabilir ?
Gölge Öğretmen Eğitimi Nasıl Alınabilir ?

Gölge Öğretmen Eğitimi Nasıl Alınabilir ?Son Başvuru Tarihi

Gölge öğretmen özel gereksinimli çocukla sınıfında olanların eğitim aldıkları sürece sınıfla kaynaşmasını sağlar. Otizmli, down sendromlu, gelişim geriliği olan çocuklarla ilgilenir. Bu çocukların okullarda daha iyi şartlarda eğitim görmesi için Gölge öğretmen eğitimi ihtiyaç duyulur. Sorumlu öğretmenin özel gereksinimli çocukla birlikte sınıfla ilgilenmesi güçtür. Sadece sınıfa odaklanması bu çocukların eğitimini sekteye uğratır. O sebeple talep halinde gölge öğretmen özel çocukla ilgilenir.

 

Gölge öğretmen eğitimi, özel çocuklarla nasıl iletişim kurulacağını ve onları nasıl geliştireceğinizi öğretir.
Gölge öğretmen eğitimi alarak talep halinde sınıfta çocuğa yardımcı olarak dersleri kavramasını sağlayabilirsiniz. Özel gereksinimli çocuklar için eğitim imkanı kısıtlıdır. Veliler çocuklarının okulda iyi eğitim alması için gölge öğretmen bütçelerini kendileri karşılıyor. Gölge öğretmen eğitimi alarak gelir kazanabilir ve özel çocuklara yardımcı olabilirsiniz.

Gölge Öğretmenlik Kursu Detayı

Gölge öğretmen kursu detayı eğitim alacakları yakından ilgilendirir. Down sendromlu, otizmli, öğrenme güçlüğü yaşayan ve becerisi zayıf çocuklara nasıl yaklaşılacağı öğretilir. Dersleri hangi seviyeye kadar anlayabilecekleri öğretilir. Böylece her özel çocuğa farklı şekilde yaklaşıp eğitimini desteklersiniz. Gölge öğretmenlik kursu detayı;

 • Tuvalet eğitimi
 • Hijyen eğitimi
 • Görgü kuralları
 • Davranış kuralları

Sayılan eğitimlerle beraber her özel çocuk için ayrı konu başlığı işlenir. Derslerde çocukla iletişim kurmanın incelikleri anlatılır. Zihnini ve kabiliyetlerini geliştirecek egzersizler öğretilir. Gölge öğretmen eğitimi, öğretmeni her yönden yetiştirir. Bu kursu alarak çocuklara evde ve okulda yardımcı olabilirsiniz.

Gölge Öğretmenlik Sertifikası Alma Şartları

Gölge öğretmenlik sertifikası alma şartları gerçekleştiğinde çalışmaya başlayabilirsiniz. Okulda, evde ve uygun çalışma koşullarında eğitim verip gelir kazanırsınız. Gölge öğretmenlik sertifikası alma şartları ilki iyi bir eğitimdir. Kurs merkezinden uygun sertifika programı seçilerek gölge öğretmenlik sertifikası alabilirsiniz.Sizler de bu eğitimimiz ile alakalı sertifika almak için hemen şimdi uzman eğitim danışmanlarımıza ulaşınız.

Öğretmen Yardımcısı Sertifikasını Kimler Alabilir?

Öğretmen yardımcısı sertifikasını kimler alabilir araştırmasına girenler gölge öğretmen olmak isteyenlerdir. Gölge öğretmen sertifikası şu kişiler tarafından alınabilir;

 • Öğretmen
 • Okul öncesi öğretmenleri
 • Özel eğitim öğretmenleri
 • Çocuk gelişimi mezunları
 • Eğitim fakültesi mezunları
 • Anaokulu öğretmenleri
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

0
  0
  Sepetiniz
  Sepetiniz BoşMağazaya Git
  Konuşma Başlat
  Bize Ulaşın
  Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Almak İster misiniz? Konuşma Başlat butonuna tıklayarak hemen bir eğitim danışmanı ile WhatsApp konuşması başlatın.