Size bir telefon kadar yakınız
0507 204 61 82
27.01.2023
Eczacı Asistanlığı Sertifikası Nasıl Alınır ?
Eczacı Asistanlığı Sertifikası Nasıl Alınır ?

Eczacı Asistanlığı Sertifikası Nasıl Alınır ?Son Başvuru Tarihi

Eczanelerde eczacı asistanı reçetelerdeki ilaçları müşteri için hazırlar. Eczacılık mesleği insan sağlığı ile yakından ilgili olduğundan eczacı asistanı da eğitimli olmalıdır. Eczacı asistanı eczane içinde yapılması gereken çoğu işi yapar. İlaçların son kullanma tarihlerini sürekli olarak kontrol eder. Hastaların reçetelerinde yazan kullanım sürelerini belirtir, uygun dozu almaları için yönlendirir.
Eczacı asistanı eczane içerisinde eczacının yapacakları resmi işler dışında çoğunu yapar. İlaçları düzenli kontrol edip gerekli listeleri oluşturur. Depoda sayım yaparak biten ilaçları firmalardan ister. Hastaların karşılanmasından ilaçların tahsilatının yapılmasına kadar eczacı asistanı eczane içinde birçok işi yapar. Eczacı asistanlığı sertifikası ile eczacı asistanı eczane işlerini yapma yeterliliği kazanır.

Eczacı Kalfası Kimler Olabilir?

Eczacı kalfası iş ilanlarında eczacı kalfası kimler olabilir şartları bellidir. Eczacı kalfası eczacıdan sonra yetkili kişidir. Eğitimli, donanımlı ve gelişime açık olması önemlidir. Eczacı kalfası kimler olabilir araştırmasına girenler eğitim almak zorunda olduğunu bilmelidir.
Eczacı asistanı eczane içinde gerekli her işi yapar. Tecrübeli ve bilgili olması için eczacı asistanlığı sertifikası almalıdır. Eczacı yardımcısı eğitimi ile eczacı kalfası olabilirsiniz. İlaçların saklama koşullarından reçetenin okunmasına kadar her konuda eğitim almalısınız. İnsan sağlığı hata kaldırmayacağından eczacı yardımcısı alınırken eğitim öncelikli sıradadır. 560 saat eczacı yardımcısı eğitimi ile aranılan eczacı asistanı olabilirsiniz.

Eczacı Yardımcısı Olma Şartları

Eczacı yardımcısı olma şartları ilki eczacı asistanlığı sertifikası almaktır. Eczacı yardımcısı eğitimi veren kurumlardan sertifika verilir. Mesleğe yatkınlık dışında öğrenmeye açık olmak gerekir. Eğitim sonrasında verilen sertifika ileile eczanelere başvuru yapabilirsiniz.

Eczacı yardımcısı olma şartları içinde yaş sınırı yoktur. Mesleki yeterliliğine güvenilen eczacı asistanı eğitim de almışsa çalışmaya başlayabilir. Sigortalı olarak çalışmak için yaş sınırı olduğundan işe alınırken 16 yaşında olmanız yeterlidir.

Eczacı Asistanlığı Sertifikası Nasıl Alınır ?

Eczacı asistanlığı sertifikası alacakların e –devlet görünürlüğü olan sertifika tercih etmeleri gerekir. Anlaşmalı Üniversite onaylı ve e-devlet görünürlüğü  için Kariyer Akademi Adana ile görüşün. Uluslararası akreditasyona sahip sertifika olduğundan yurt dışında da işinize yarar.Hemen şimdi uzman eğitim danışmanlarımıza ulaşın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

0
  0
  Sepetiniz
  Sepetiniz BoşMağazaya Git
  Konuşma Başlat
  Bize Ulaşın
  Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Almak İster misiniz? Konuşma Başlat butonuna tıklayarak hemen bir eğitim danışmanı ile WhatsApp konuşması başlatın.