Size bir telefon kadar yakınız
0507 204 61 83

Ankara Kazan MEB’de Kimler Egzersiz Açabilir

Ankara Kazan MEB’de Kimler Egzersiz Açabilir

%100 Öğrenme Garantisi
Üniversite Onaylı Sertifika
En Uygun Fiyat, En Kapsamlı Eğitim

Son Başvuru Tarihi

Ankara Kazan Milli Eğitim Müdürlüğünde Kimler Egzersiz Açabilir ?

    Ankara Kazan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda çalışan öğretmenler aşağıdaki kriterleri sağladıktan sonra okullarında ve halk eğitim de egzersiz ve kurs açabilirler.

    Ankara Kazan  Milli Eğitime bağlı okullarda çalışan öğretmenlerde etkinliklerde görev alabilmesi için aranan nitelik ve şartlar;

    Ankara Kazan Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda aşağıda yönetmelik maddelerinde geçtiği gibi etkinlik, egzersiz ve kurs açmak için ilk olarak alan öğretmeni olmak, alan öğretmeni yoksa ya da egzersiz açmak istemiyorsa diğer kriter devreye girmektedir.

    Ankara Kazan Milli Eğitimde ya da Ankara Kazan halk eğitim merkezlerinde egzersiz açmak isteyen öğretmenler bu alanla ilgili devlet üniversitesi tarafından verilen kurslara katılarak aldıkları başarı sertifikası ile egzersiz ve kurs açabilirler.

Ankara Kazan Milli Eğitim müdürlüğüne bağlı okullar ve halk eğiitm merkezlerinde egzersiz ve kurs açma şartı olarak aranan sertifikaların kamu kurum ve kuruluşlarınca verilme şartı aranırken bazı alanlar için izcilik gibi özellikle milli eğitim bakanlığınca verilmiş ibaresi geçmektedir. Bunun gibi özellikle belirtilmemişse devlet üniversite tarafından verilen sertifikalar okullarda ve halk eğitim merkezlerinde kurs açmak için yeterlidir.

 

Yönetmeliğin ilgili maddeleri aşağıda yazdığı gibidir;

İzcilik: Millî Eğitim Bakanlığınca verilmiş “İzci Liderliği Sertifikası” bulunan öğretmenler tarafından yürütülür.

Beden eğitimi ve spor çalışmaları: Beden eğitimi öğretmenleri tarafından yürütülür. Beden eğitimi öğretmeni bulunmaması veya yetersiz olması hâlinde, yan alanı beden eğitimi olan veya yürütülecek etkinlikle ilgili olarak; kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslara katılarak belge alan ya da ulusal veya uluslararası düzeydeki yarışmalara sporcu, antrenör, hakem olarak katıldıklarını belgelendiren diğer alan öğretmenleri tarafından da yürütülebilir.

Halk oyunları: Türk halk oyunları öğretmenleri tarafından yürütür. Türk halk oyunları öğretmeni bulunmaması veya yetersiz olması halinde, yan alam halk oyunları olan veya bu alanda beceri, deneyim ve çalışmaları bulunan ve bu durumunu belgelendiren diğer alan öğretmenleri tarafından da yürütülebilir.

Güzel sanatlar: Alanın öğretmenleri tarafından yürütülür. Alanın öğretmeni bulunmaması veya yetersiz olması halinde, yan alanı yürütülecek etkinliğe uygun olan ya da ilgili alanda beceri, deneyim ve çalışmaları bulunan ve bu durumunu belgelendiren diğer alan öğretmenleri tarafından da yürütülebilir.

Sizlerde Ankara Kazan Milli Eğitimde egzersiz ve kurs açmakla ilgili sorularınız varsa [email protected] adresinden yazabilir ya da 05072046182 ve 05072046183 nolu telefonlardan arayabilirsiniz. Ankara Kazan Egzersiz ve kurs açmakla ilgili sorularınıza eğitim danışmanlarımız en kısa zamanda dönecektir.

 

Devlet üniversitesi onaylı sertifika kurslarımız;

Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği için tıklayınız.

Yaratıcı drama eğitmenliği için tıklayınız.

Satranç eğitmenliği için tıklayınız.

Akıl oyunları eğitimi için tıklayınız.

Eğitici eğitimi için tıklayınız.

Stem eğitmen eğitimi için tıklayınız.

Robotik ve kodlama eğitmen eğitimi için tıklayınız.

Mangala eğitmen eğitimi için tıklayınız.

Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı için tıklayınız.

Eğitim Hizmeti Ortalama puan: ★★★★★ 5 toplam 38 oy
5 1

Puan

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

× Eğitim Danışmanlarımıza Sor!