Akıl zeka oyunları eğitmenliği, yaratıcı drama liderliği, üniversite onaylı sertifika, uluslararası ruh sağlığı ve psikoterapi derneği (322) 234 9 234 kariyerakademiadana.com

Osmaniye Şubesi

OSMANİYE OBJEKTİF TESTLER EĞİTİMİ

 

OSMANİYE AİLE DANIŞMANLIĞI ve OBJEKTİF TESTLER EĞİTİMİ KOORDİNATÖRÜ

PDR UZMANI Muhammed GÖKÇE Tel:  0532 731 54 36

Objektif Testler Hakkında Bilgi

Porteus Labirentleri: Çocuk ve yetişkinlere uygulanan zekanın özel bir şeklini ölçen, kullanımı yaygın bir zeka Testidir.

Catell 2 A:  7 yaş 6 ay ile lise dönemi çocuklara uygulanan zeka Testidir.

Catell 3 A: Üniversite öğrenimi almış bireylere uygulanan zeka Testidir.

Good Enough: Çocuğun çizdiği insan resmi ile zekasının tespit edilebildiği, özel bir çeşit zeka Testidir.

Ankara Gelişim Tarama Envanteri: 0-6 yaş çocukların gelişimini değerlendiren, gelişimin normal mi yoksa yaşıtlarına göre geri mi olduğuna cevap verebilen bir gelişim Testidir.

Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi: 2-11 yaş arası çocukların alıcı dil yaşının tespit edilebildiği, konuşma bozukluğu ve sözel ifadeye ışık tutan, resim kelime eşleştirme Testidir.

Gessell:  2- 6 yaş arası çocukların görsel motor ve algı gelişiminin değerlendirildiği bir gelişim Testidir.

Metropolitan: 5 yaş 6 ay ile 6 yaş 0 ay arsındaki çocuklara uygulanabilen, çocuğun ilkokula başlamaya hazır olup olmadığını ölçen, bir okul olgunluk Testidir.

Frostig: Çocukların görsel algılarını değerlendirmeye yardımcı olan bir algı Testidir. 5 yaş 6 ay ile 6 yaş 0 ay arasındaki çocuklara uygulanabilen, çocuğun ilkokula başlamaya hazır olup olmadığını ölçen, bir okul olgunluk Testidir.

Benton Görsel Bellek Testi: 8 yaş üzeri bireylere uygulanabilen, bireyin dikkat, algı ve bellek durumuna dair bilgi verebilen, dikkat eksikliğinin tespit edilebildiği bir dikkat ve algı testidir.

BENDER GESTALT :Bu test, çocuklarda görsel motor işlevini görmek için gelişimsel bir test olarak kullanılarak hem yetişkin, hem de çocuklarda geriliği, regresyonu, fonksiyon kaybını ve organik beyin hasarlarını saptamaya ve özellikle regresyon vak’alarında da kişilik sapmalarını bulmaya ışık tutmaktadır (zekâ geriliği, afazi, çeşitli organik beyin hasarları, psikozlar, gerçek olmayan hastalanmalar gibi).

EĞİTİM PROGRAMININ UYGULANMASI: Eğitimde katılımcılara teorik bilgiyle birlikte uygulama örnekleri sunulacak ve farklı raporlama örnekleri gösterilecektir. Teorik bölüm sonrasında her bir katılımcı en az 2 çocuğa uygulama yaparak, hem uygulamasını hem de raporunu sunacaktır.

 

Katılabilecek Meslekler:

Psikiyatrisler, Psikologlar, Psikolojik  Danışmanlar, Felsefe Bölümü, Rehber Öğretmenler, Pratisyen-Uzman Hekimler, Sosyal Hizmet Uzmanları, Sosyologlar,  Çocuk Gelişimi Uzmanları, Aile  Danışmanları ve Ana Sınıfı Öğretmenleri, Özel eğitim Öğretmenleri, Rehber Öğretmenler ve REM-RAM Çalışanları.

 

Aile Danışmanlığı Eğitimi ni ilk yaptığımız dönemlerde, bir çok kişi bu eğitim bu ilde yapılmaz, Osmaniye küçük bir yer, ne öğrenci gelir ne de birileri merkez açabilir dese de biz Osmaniye’de Aile Danışmanlığı Sertifika Programını  açtık, devam ettirdik. ve katılımcıları en iyi şekilde yetiştirip, merkez açmalarına vesile olduk. Şu anda Osmaniye de bizden eğitim alan 3 ayrı grup  Aile Danışma Merkezlerini açtılar. çok ta iyi hizmet vermekteler.

 

                   Aile Danışmanlığı Sertifika Programını tamamlayınca Avukatlara yönelik Arabuluculuk eğitimi açtık. 30 kadar avukat eğitimini tamamlayıp Ankara’da yapılan sınavda başarı oldular ve Arabuluculuk hizmeti vermeye başladılar. Son zamanların en popüler eğitimi olan Akıl Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi Programları düzenledik. 3 ayrı grupta ortalama 100 kadar kişi eğitim ve sertifikalarını aldılar. Halen Osmaniye’de aktif olan temsilcimiz ile birçok eğitime devam etmekteyiz.

 

 Osmaniye de sürekli açtığımız ve açılma potansiyeli olan eğitimlerimiz:

– Aile Danışmanlığı Sertifika Programı

– Akıl Zeka Oyunları Sertifika Programı

– Yaratıcı Drama Sertifika Programı

– Wisc-R zeka testi

– Objektif Testler Sertifika Programı

– Satranç Eğitmenliği Sertifika Programı

Merkez Telefon Numaralarımız:

Sabit: 0322 234 9 234

Sabit 2: 0322 458 0 458

Mobil : 0507 204 61 82  (Watsap)

Mobil 2 : 0507 204 61 83

Mobil 3 : 0544 204 61 82 (Watsap)

Sizi Arayalım
Please wait...