Örgün Yada Uzaktan Eğitim teknolojisi İle Objektif Testler eğitimini Alabilir, eğitim Sonunda Uygulayıcı Sertifikanız İle Çocuk testlerini yapabilirsiniz. (322) 234 9 234 - kariyerakademiadana.com

Objektif Testler Eğitimi

Objektif-Testler-Eğitimi

Bu Eğitimi Uzaktan Eğitim Teknolojisi İle Online Alabilirsiniz.

ÜCRET : 500 TL

Eğitimi Online almak için genel merkez ile iletişime geçiniz.

Genel merkez iletişim bilgileri: 0322 234 9 234 – 0507 204 61 82

 

EĞİTİMCİ : UZMAN PSİKLOJİK DANIŞMAN VE REHBER AYGÜL BAHAR YILMAZ
MATERYAL: Tüm eğitim materyalları verilecektir.(500 TL)
Eğitimin süresi : 40 saat
Eğitim günü :Uzaktan Eğitim Platformu ile 7/24 istediğiniz zaman
Eğitim Saatleri: 1 ay
Ücret:  500 TL +KDV
ÖRGÜN WIP ÜCRET: 1 YADA 2 KİŞİLİK GRUPLAR İÇİN: 900 TL + KDV
Sertifika: Selçuk Üniversitesi Onaylı veya Uluslararası Ruh Sağlığı ve Psikoterapi Derneği Onaylı
NOT: Her  İki Sertifikayı İsteyenler +100 TL Ödeyecektir.

 

Neyi Amaçlıyor?

Çocuk ya da yetişkin danışanları psikolojik değerlendirme yapabilme becerisi ve yetkinliği

kazandırmayı amaçlamaktadır.

 

Testler Hakkında Bilgi

Porteus Labirentleri: Çocuk ve yetişkinlere uygulanan zekanın özel bir şeklini ölçen, kullanımı yaygın bir zeka Testidir.

Catell 2 A:  7 yaş 6 ay ile lise dönemi çocuklara uygulanan zeka Testidir.

Catell 3 A: Üniversite öğrenimi almış bireylere uygulanan zeka Testidir.

Good Enough: Çocuğun çizdiği insan resmi ile zekasının tespit edilebildiği, özel bir çeşit zeka Testidir.

Ankara Gelişim Tarama Envanteri: 0-6 yaş çocukların gelişimini değerlendiren, gelişimin normal mi yoksa yaşıtlarına göre geri mi olduğuna cevap verebilen bir gelişim Testidir.

Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi: 2-11 yaş arası çocukların alıcı dil yaşının tespit edilebildiği, konuşma bozukluğu ve sözel ifadeye ışık tutan, resim kelime eşleştirme Testidir.

Gessell:  2- 6 yaş arası çocukların görsel motor ve algı gelişiminin değerlendirildiği bir gelişim Testidir.

Metropolitan: 5 yaş 6 ay ile 6 yaş 0 ay arsındaki çocuklara uygulanabilen, çocuğun ilkokula başlamaya hazır olup olmadığını ölçen, bir okul olgunluk Testidir.

Frostig: Çocukların görsel algılarını değerlendirmeye yardımcı olan bir algı Testidir. 5 yaş 6 ay ile 6 yaş 0 ay arasındaki çocuklara uygulanabilen, çocuğun ilkokula başlamaya hazır olup olmadığını ölçen, bir okul olgunluk Testidir.

Benton Görsel Bellek Testi: 8 yaş üzeri bireylere uygulanabilen, bireyin dikkat, algı ve bellek durumuna dair bilgi verebilen, dikkat eksikliğinin tespit edilebildiği bir dikkat ve algı testidir.

BENDER GESTALT :Bu test, çocuklarda görsel motor işlevini görmek için gelişimsel bir test olarak kullanılarak hem yetişkin, hem de çocuklarda geriliği, regresyonu, fonksiyon kaybını ve organik beyin hasarlarını saptamaya ve özellikle regresyon vak’alarında da kişilik sapmalarını bulmaya ışık tutmaktadır (zekâ geriliği, afazi, çeşitli organik beyin hasarları, psikozlar, gerçek olmayan hastalanmalar gibi).

EĞİTİM PROGRAMININ UYGULANMASI: Eğitimde katılımcılara teorik bilgiyle birlikte uygulama örnekleri sunulacak ve farklı raporlama örnekleri gösterilecektir. Teorik bölüm sonrasında her bir katılımcı en az 2 çocuğa uygulama yaparak, hem uygulamasını hem de raporunu sunacaktır.

 

Katılabilecek Meslekler:

Psikiyatrisler, Psikologlar, Psikolojik  Danışmanlar, Felsefe Bölümü, Rehber Öğretmenler, Pratisyen-Uzman Hekimler, Sosyal Hizmet Uzmanları, Sosyologlar,  Çocuk Gelişimi Uzmanları, Aile  Danışmanları ve Ana Sınıfı Öğretmenleri, Özel eğitim Öğretmenleri, Rehber Öğretmenler ve REM-RAM Çalışanları.

OBJEKTİF TESTLER EĞİTİMİ

Bireyi  tanımak, yetenekleri ve performansı hakkında bilgi vermek ve onun gelişmeye ihtiyaç duyduğu alanları belirleyerek o alanlarda çalışmaları planlamak için psikolojik testler kullanılır. Psikolojik testler objektif ve projektif testler olarak ikiye ayrılır. Objektif testler ; standart bir puanlama ve yorumlamanın olduğu testlerdir.

Objektif testleri uygulayabilmek için üniversite onaylı bir  objektif testler sertifikasına sahip olmak gerekmektedir. Objektif testler geçerlilik ve güvenilirlik çalışmaları yapılan bilimsel testlerdir. Objektif testler, okul ortamında, hastane ortamında ve psikolojik danışmanlık merkezlerinde uygulanabilmektedir.

Danışanlarda;  bilişsel yetenekler, görsel algı, dikkat, konsantrasyon, hafıza, zeka ve planlama yeteneği, yaşına uygun dil gelişimi, sosyal beceri ve öz bakım becerisi, ince motor ve kaba motor gelişimi, psikomotor algı ve koordinasyon, sayı bilgisi, talimatları izleme, eşleştirme, kopya etme gibi konularda  değerlendirme yapabilmek için objektif testler kullanılmaktadır.

Objektif testlerin hangi amaçla , kaç yaş grubuna uygulandığı, nasıl uygulandığı, uygulanırken hangi materyaller kullanılır, nasıl puanlanır, değerlendirilir, grafikler nasıl yorumlanır ve nasıl raporlandığı bilgileri anlatılmaktadır.

Sıklıkla uygulanan objektif testler; Aynı zamanda bu testlerin eğitimlerini vermekteyiz. Benton Görsel Bellek Test,  Catell 2A Zeka Testi, Catell 3A Zeka Testi,  , Porteus Labirentleri Zeka Testi, Good Enough Testi, AGTE,  Gesell Gelişim Testi, Frostig, Peabody Resim Kelime Testi , Metropolitan Okul Olgunluk Testi , Bender Gestalt Algı Testi’dir.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Sizi Arayalım
Please wait...