Konya Aile Danışmanlığı Eğitimi, Objektif Testler ve projektif Testler Eğitimi, Cinsel Terapi Eğitimi, İmago Çift Terapisi (322) 234 9 234 - kariyerakademiadana.com

KONYA 2 NOLU ŞUBE

KARİYER POLİKİLNİĞİ KONYA

İLETİŞİM:

Sabit: (0332) 408 79 67

Cep: 0542 343 50 36

ADRES: Abdülaziz mahallesi Hocahasan Sokak Şataform Apt. 103 / 2
Konya

AİLE DANIŞMANLIĞI ÜNİVERSİTE ONAYLI 450 SAATLİK SERTİFİKA PROGRAMIMIZ 22-23 TEMMUZ 2017 DE KONYA DA BAŞLAYACAK.

Kurumumuz üniversiteler ile  işbirliği içerisinde onlarca bireysel ve kurumsal eğitimler vermiştir.bireysel eğitimler düzenlerken bireylerin ve toplumun ihtiyaçları doğrultusunda modüller ve programlar hazırlanmış ve başarılı olunmuştur. Aile Danışmanlığı, Öğrenci Koçluğu, akıl ve zeka oyunları eğitmenliği, yaratıcı drama eğitmenliği, aile ve yaşam koçluğu gibi birey odaklı eğitimlerle yüzlerce kişiye hitap imkanı bulduk ve bir nebze olsun onların iletişimlerinde, toplumsal bakış açısında değişimlerde sebep olduk.

AİLE DANIŞMANLIĞI EĞİTİM PROGRAMI

Ülkemizde yaşanan toplumsal olaylar  yeni aile modelleri ortaya koymuştur. bu aile modellerinden biri olan çekirdek aile yeni iletişim türlerini de beraberinde getirmiştir. değişen aileler, iletişim şekilleri ve farklı ihtiyaçlar aile danışmanlığının bir meslek olarak ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Aile danışmanlığı konusunda eğitim alan yüzlerce danışanımız uygulama ve süper vizyon eğitimlerini profesyonel danışmanlık merkezlerimizde tamamlayarak aile danışmanı olmaya hak kazanmıştır. bu eğitim sonunda programlarımızı yeterli bulan yurt içi ve dışı üniversiteler eğitimlerimizi onaylamış ve profesyonel bir aile danışmanı olarak hayatlarına devam edebilmeleri için kursiyerlerimizi sertifikalandırmışlardır.

 

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU VE EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

Ülkemizde sürekli değişen sınav sistemi, değişen öğrenci ihtiyaçları, aile beklentileri ve toplumun gerektirdiği yeni meslek ihtiyaçları “Öğrenci Koçluğu” mesleğini ortaya çıkarmıştır. öğrenci koçluğu eğitiminde bireyi ilgi yetenek ve bilişsel durumuna göre yönlendirmek, bireyi kendiyle barışık ve kendine güvenen bir birey haline getirmek, mesleki yönelim ve tercihlerinde karar vermesinde yollar göstermek amaçlanmaktadır.bu şekilde insan en önemli kararlarında olan meslek seçiminde yardımcı olmayı amaçlarken öğrencinin eğitim yıllarının daha kaliteli ve emin adımlarla geçirmesine yardımcı olmayı amaçladık. Öğrenci koçluğu eğitim danışmanlığımız hizmet olarak büyük ilgi görünce ülkemizdeki tüm öğrencilerinin faydalanması için öğrenci koçluğu sertifika programı olarak geliştirdiğimiz programımız bir çok kurum ve kuruluş tarafından standartlara uygun bulunarak sertifikalandırılmıştır. Bu sertifikalı eğitim kurlarında onlarca kursiyere ulaşılmış ve yeni bir meslek sahibi olmaları sağlanmıştır. Son yıllarda  öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı ülkemizde MYK tarafında altıncı seviye meslek olarak tanımlanmıştır. Bu karar sonrasında bir çok okul etüt merkezi ve temel liseler bünyesinde Eğitim Koçu çalıştırmaya başlamıştır.

 

 

AKIL VE ZEKA OYUNLARI EĞİTİM PROGRAMI

Ülkemiz milli eğitim sistemimizde esasicilik eğitim programını bırakıp yapılandırmacılık programını benimseye başladıktan sonra sürekli öğrenci aleyhine güzel gelişmeler olmaya başlamış. sınıflar sıkıcı eğitim ortamlarında çıkıp yeni düzenlemelerle güzel ve çekici bir ortam haline getirilmiştir. bu şekilde öğrenciler eğlenerek eğitim öğretim alma imkanına kavuşmuştur. sınıfları çekici hali getirmek için akıl ve zeka oyunlarından faydalanmaya başladık. akıl ve zeka oyunları ile öğrenciler hem eğlenerek derslerini öğreniyorken hem de bilişsel seviyelerinde gözle görülebilir bir artış olduğu ispatlanmıştır. akıl ve zeka oyunlarının çocuklar üzerindeki etkisi yurt içi ve yurt dışında bilim adamları tarafından araştırılmış ve akıl oyunlarıyla eğitim alan çocukların IQ seviyelerindeki olumlu gelişimlere vurgu yapmışlardır.

Araştırmalar sonucunda bizler de kurumuzda akıl ve zeka oyunları eğitmenlik eğitimi açmaya karar verdik. Kısa bir sürede özel ve devlet okullarındaki bir çok öğretmen eğitimlere büyük bir ilgiyle katıldılar. memnuniyetlerini belirttiler.

 

Kurumumuz  farklı üniversitelerle işbirliği içerisinde hastaneler,belediyeler, okullar , etüt merkezleri,temel liseler,kolejler ve değişik iş koşullarında hizmet veren fabrikalarda seminerler düzenlemiş. yöneticilerine insan kaynakları, marka yönetimi ve liderlik konularında eğitimler vermiştir.

Vermiş olduğumuz seminerler;

 • Zaman yönetimi
 • Stres yönetimi
 • Toplantı yönetimi
 • Halkla ilişkiler eğitimi
 • Liderlik ve takım çalışması
 • Proje yönetimi
 • Kurumsal risk yönetimi vb.

KURUMUZDA VERİLEN HİZMETLER

EĞİTMENLİK EĞİTİMLERİ

 1. AKIL VE ZEKA OYUNLARI EĞİTMENLİK EĞİTİMİ
 2. YARATICI DRAMA EĞİTMENLİK EĞİTİMİ
 3. SATRANÇ EĞİTMEN EĞİTİMİ
 4. ÇOCUK PSİKOLOJİK RESİMLERİ ANALİZİ EĞİTMEN EĞİTİMİ

 

….VE DİĞER MUHTEŞEM EĞİTİMLER

AİLE DANIŞMANLIĞI SERTİFİKA PROGRAMI

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU VE EĞİTİM DANIŞMANLIĞI SERTİFİ PROGRAMI

OBJEKTİF TESTLER UYGULAYICI EĞİTİMİ

AİLE VE YAŞAM KOÇLUĞU SERTİFİKA PROGRAMI

CİNSEL TERAPİ EĞİTİMİ

MMPI KİŞİLİK ENVANTERİ UYGULAYICI EĞİTİMİ

WISC-R ZEKA TESTİ EĞİTİMİ

ÖZEL EĞİTİM AİLE VE YAŞAM KOÇLUĞU SERTİFİKA PROGRAMI

İMEGO ÇİFT TERAPİSİ EĞİTİMİ

ÖRNEKLERLE 6 KURAM 40 DANIŞMA TEKNİĞİ

Merhaba,

2013 yılında Konya da kurulan şirketimiz psikoloji, insan kaynakları ve sağlık alanında, kurumların ve bireylerin ihtiyaçlarına yönelik uygun eğitim ve seminer programlarıyla geniş kesimlere daha fazla hizmet sunmayı amaçlamaktadır.  Bu eğitimleri daha kaliteli ve işlevsel sunabilmek , uluslararası standardizasyonu sağlayabilmek için yurt içi ve yurt dışı üniversitelerle işbirliği yapmaktadır.

Bu üniversitelerden bazıları;

 • Brussels Capital üniversitesi
 • Hacettepe üniversitesi,
 • İstanbul teknik üniversitesi,
 • Kırıkkale üniversitesi
 • Okan üniversitesi vd.
 • Selçuk Üniversitesi
 • Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi

KARİYER POLİKLİNİĞİ KONYA

Abdülaziz mahallesi Hocahasan Sokak Şataform Apt. 103 / 2
Konya

Sabit: (0332) 408 79 67

Cep: 0542 343 50 36

Sizi Arayalım
Please wait...