İamago Çift Terapisi Eğitimi, Üniversite Onaylı Sertifika.

İMAGO ÇİFT TERAPİSİ EĞİTİMİ

İMAGO ÇİFT TERAPİSİ

Kayıt Tarihleri: Sürekli  –  EĞİTİM TARİHLERİ: Bu eğitim sürekli yapılmaktadır.
Kontenjan : Maksimum 20 kişi ile sınırlıdır.
Eğitimin Süresi :2 gün 20 saat teorik 20 saat uygulama ödevlendirme
Ücret Nakit 600 TLVİP EĞİTİM ÜCRETİ: 1200 TL (EN AZ 2 KİŞİLİK GRUP-1 KİŞİ ÜCRETİ)
Kredi Kartına 9 Taksit 700 TL
Eğitim Koordinatörü: Prof.Dr. Şahin KESİCİ / Eğitmenler : Halil ÖZGEN

 

Günümüzde “Aile Danışmanı ve Çift Terapisti” terimleri dilimize daha çok yerleşmeye başladı. Yakın zamana kadar çiftler sorunlarını başkaları ile paylaşmak konusunda sıkıntı duyarken artık birbirini daha iyi tanımak ve evliliklerini daha sağlam zemine oturtmak amacı ile aile ve çift terapistleriyle çalışmaya başlamışlardır. Evlilik ve çiftler arasındaki ilişkiler hakkında birçok yaklaşım bulunmaktadır. Bunlar, farklı hareket noktalarından yola çıkarak ve belli yaklaşımlardan etkilenerek uygulama alanına girmiştir. Bunlardan bir tanesi de “İmago Teorisi”dir.

 

 

Bu teoriye göre hepimiz eş olarak çocukluk yaşantımızda aldığımız yaraları iyileştirecek, tamamlanmamış işlerimizi bitirmemizi sağlayacak kişiler seçeriz. Ancak bu yolla, kendini tamamlamış, mutlu ve gerçekten sevebilme kapasitesine sahip yetişkinler olabiliriz.

 

Önemli ve uzun süreli ilişkilerde geçmişteki bu yaralar su yüzüne çıkar ve bu yüzden ilişkideki güç savaşı başlar. Bu tarz bir ilişkinin gizli ajandası çocukluk yaralarını iyileştirmek ve bunlarla başa çıkabilecek yeni yollar öğrenmektir. Pek çok çift bu noktada tıkanır ve ilişki sağlıklı şekilde ilerleyemez çünkü kişiler bu sorunla başa çıkacak bilgi ve beceriye sahip değildir.

 

Duygusal yaralarımız bir ilişki içerisinde oluştuğu için ancak bir ilişki içerisinde iyileşebilir. Bu yaralar ya yarayı açan kişi tarafından yada onun çok benzeri bir kopyası tarafından iyileştirilebilir. Bizi iyileştirmesi için anne ya da babamıza – iyi ya da kötü yönleriyle – benzeyen eşler seçeriz. Seçtiğimiz eş en derindeki acılarımızı, anılarımızı harekete geçirerek bu sorunlarla tekrar karşılaşmamızı sağlar. Bu tamamen bilindışı bir seçimdir.

 

İmago İlişki Terapisinin amacı çiftlere yaşadıkları güç mücadelesini çözecekleri, bilinçli, yakın ve bağlılığın olduğu ilişkiler kurabilecekleri yöntemler öğretmektir. Bir diğer deyişle mutluluk ve huzur isteyen bilinçli yanımızla, yaralarımızı iyileştirmeyi hedefleyen bilinçdışı tarafımızı uzlaştırmayı hedefler.

Sizi Arayalım
Please wait...